טיולים לעולמות קסומים

סוף העולם – פולינזיה הצרפתית

Travel_205חובה, ולאחר זמן רב, לטייל בעולם, מנסה להכיר. את האזורים הרחוקים האלה, על אשר קראתי הילדות, גיל ההתבגרות, עשרות (ואולי מאות) של ספרי מסעות והרפתקאות, נכתב על ידי חוקרים, שבה גיאוגרפיה כבר לא היה שום תעלומה, חלומות יכולים עוף בחופשיות משורריה המפורסמים (כן, למרבה הצער רק חלומות כי הילדות וההתבגרות שלי בילה בקומוניזם, כאשר אירופה גלישה בסרי לנקה המערבית הייתה "פאטה מורגנה", כמעט שלא נגעו בהם אדם רגיל, ביבשות אחרות יכול להיות מזוהה עם כוכבי לכת אחרים, מבחינת הסתברות אי פעם להגיע לשם…).

אמנם כתבתי עד עכשיו (לא הרבה) על מסעותיי מחוץ לאירופה, קראת את זה ויש לנו מספר מסוים של הקוראים שם (כ 13,000), אלה הם הרשמים הראשונים של הטיול שבו אני כותב בבלוג רומנית (תודה Oysterculture, תודה על ההזדמנות הציעה לי) וכך אעשה יותר importants שלי (ושל אשתי) על המרשים ביותר , להציל את Ocean Territory כדור הארץ, פולינזיה הצרפתית (POLYNESIE FRANCAISE), שבו הטבע עדיין שומרת הרבה את יופיו ואת המדבר raw של המאה ה-19, הבושמנים עדיין שומרת הרבה של תמימות, כנות, אבל ההוד של הימים ההם, כשהם היו האדונים של האוקיינוס השקט, שליטה של השטח הגדול ביותר באזור המשולש הפולינזי את ההיסטוריה (ללא מיקרונזיה, מלנזיה) הוא יותר מ 40,000,000 km2 הרחק מעל פני השטח של האימפריות הגדולות בהיסטוריה, בשיא שלהם km2 האימפריה הבריטית 33,500,000 בערך בשנת 1922 ו האימפריה המונגולית עם 33,000,000 km2). במינו לשימור $french יש שתי סיבות עיקריות:

1. המרחק עצום כלפי שאר האזורים מיושב ברחבי הגלובוס-רוב האיים כ 118 הם איים על פני כדור הארץ הוא הכי גדול המרחק של כל יבשת-הקרובה ביותר היא כ- 6,000 ק מ אוסטרליה והיא אפילו ניו זילנד כמעט 4,500 ק מ.

2. מופחת מספר התושבים בשל המחלה מלכתחילה, במאות ה-18 וה-19, על ידי "תרבות" עם המערב, אבל משאבים מוגבלים ומלחמות נלחם במאה ה-19, פולינזיה רבים, במיוחד , להיות קניבלים. אפרופו ככות הארכיפלג, ההערכה היא כי, במאה ה-16 היו 100,000 תושבים, כיום ישנם רק כ 9,200!