טיולים לעולמות קסומים

יומיים בבלגרד היפה

טיסה בשעות הבוקר המוקדמות מטורקיה הביא לי לבלגרד מעונן וגשום – בירת סרביה. בסופו של דבר מצאתי אוטובוס שנכנס לתוך העיירה. מזג האוויר היה קודר, אבל זו היתה הרפתקה חדשה והיא לא יכולתי שלא לחייך.
האוטובוס הפיל אותי מרכז של Usce, בחלק החדש של בלגרד והצביע לי בכיוון כללי שבו הייתי צריך ללכת כדי למצוא מקום לינה שלי. אני הייתי ניתזו קצת על זה בזמן שינה בחדר הזה פשוטו כמשמעו צף על הדנובה. לא היה משהו שתוכלי לעשות כל יום. ההליכה הייתה יותר מהצפוי, נאלצתי לבקש הכוונה לאורך הדרך אבל לא הייתי מאוכזב כאשר בסופו של דבר הלכתי במורד שביל עץ לכיוון הבניין צף.
חשבתי שאם כל האנשים בבלגרד היו כמו פקידת הקבלה טורקיה (שהוכחו הם אחר כך) זה יהיה לשהייה נעימה מאוד במדינה ידידותית מאוד! מאיה נתנה לי לאכול משהו, שוחחה, הסביר, עשה הצעות בהרחבה לפני מראה לי לחדר שלי – חלונות גדולים ומרפסת עם נוף מעל המים כולל.
לאחר שינה הטוב ביותר, ארוחת בוקר בליווי להתחמם האח, מניסיונם את הקור, יצאנו לטיול לעיר. זה היה כמה קילומטרים, אבל הגשם מתרחק אני חצו את הגשר מעל נהר השאבא לתוך בלגרד הישן. אני טיילתי בעבר גרפיטי על בניינים, למטה הליכה ברחוב, הציץ לתוך הכנסייה האורתודוקסית הגדולה ביותר בעיר לפני הגעתם Kafana סימן שאלה.
. זה מכאן התחיל הסיור שלי אוכל ותרבות עם מדריך מקומי בשם Jovana. באופן מוזר בשם הפאב – kafana העתיקים ב בלגרד – יש את שמו כי הבעלים לא יודע איך לקרוא לזה והוא הציב סימן שאלה מעל הדלת. השם נדבק . שתינו קפה סרבי, לחם עם מלח, ומסורתיים קינוח לפני היציאה גלידה אורגנית (זה היה ממש קשה לבחור בשלושה טעמים לנסות) הטיול היה מלא תענוגות קולינריים מתחילתו ועד סופו. היתה לנו התחלה של בשר, גבינה, זיתים kafana אחר, שבו אני למדתי על המסורת של החתונה, סלבה סרבי (הסרבית האורתודוקסית הנוצרית מסורת של פולחן האדרת הפטרון של המשפחה), שאפילו רקדתי ריקוד מסורתי.
ניסינו גם סוגים שונים של (rakija) המקומית (ברנדי פירות) בבר המקומי היפסטר, לפני גולאש טעים לחם ברובע הבוהמי, Skadarska. לאחר מכן אנחנו אסף חבורה של עוגיות מסורתיות במאפייה, אכלנו צהריים במסעדה מקומית המפורסם. הדבר הכי טעים ארבע שעות הסתיימה מוקדם מדי, (עם עוגיות ולצרוך ביד) עשיתי את דרכי לחלום כל המדענים: המוזיאון ניקולה טסלה.
התפנית 4 ימים בבלגרד כולל הסיור הרגלי חינם מעולה של בלגרד מלא סיפורים, היסטוריה, אפילו סיכוי (rakija) המקומית! גולת הכותרת של הסיור היה בהחלט תופס השקיעה של מבצר קלמגדן. משם, באפשרותך לראות את הנקודה שבו נהרות הדנובה סבא לבוא יחד, עם פסל האיש העירום מעל כל זה, בוהה המרחק.

כולל ארוחת בוקר מסורתית ב Skadarska כוס קפה חזק סרבי, אפילו בירה Jelen מקומית לפני אני הלכתי אל רחוב הקניות.
לאחר מעט קניות קפצתי על אופניים לטיול רכיבה על אופניים. בלגרד היא העיר המושלמת לחקור על שני גלגלים, 4 שעות לאחר מכן עשינו כ־20 ק מ שווה לחקור. למדתי הרבה על יוגוסלביה הישן בדרך ואנו אפילו לקח את האופניים שלנו מעבר לנהר סאבה על סירה לפני שותה בירה ליד החוף.
השהייה שלי בבלגרד היה נגמר מוקדם מדי אבל בהחלט יום אחד אחזור לחקור את שאר חלקי הארץ. כמו שאומרים סרבי – Ziveli!