טיולים לעולמות קסומים

נופש במלדביים – חוויות שלנו

נסיעות עצמאיות וזולות היא חדשה מאוד באיים המלדיביים התיירות בכלל הינה חדשה יחסית לאיים המלדיביים. המוצא הראשון נפתח בשנת 1973 ובמשך שלושים שנה, הדרך היחידה לבקר בתור תייר היתה דרך הנופש הזה באי יקר.

אולם, לפני שבע שנים, הממשלה שינתה את התקנות שלה כדי לאפשר לגסטהאוסים להיפתח באיים המקומיים. בפעם הראשונה, הורשו תיירים להישאר עם המקומיים ולקבל תובנה על החיים השמש מלדיבית. כיום, נוסעים זולים רבים לא מודעים לכך שניתן לעשות זאת. כאשר ביקרתי, הרגשתי כאחד המטיילים העצמאיים היחידים במדינה-אפילו הגעתי לאי אחד ולמדתי שהחבר שלי, דייב, ואני היינו התיירים היחידים שנשארים שם!

כשהגעתי לשדה התעופה הגברי, דייב ואני היינו התרמילאים חבילות נופש במלדיביים היחידים בטווח ראייה. אנחנו היינו האנשים היחידים ללכת בשדה התעופה בלי סוכן נסיעות לברך אותנו, ואנחנו היינו היחידים לא מקומיים לקחת מעבורת אל האי המקומי.

האדיבות של אוכלוסיית המלדיבים

יש משהו מהצד לפעמים הרגשתי כאילו אני פולש לאיים כנגד רצונם של המקומיים. הרגשתי כאילו דייב ואני התייחסו בחשדנות-או אולי לסקרנות. על כמה מן האיים הקטנים, ברכות של "שלום" כלפי המקומיים התעלמו לעתים קרובות, כפי שקיבלנו מעט יותר בוהה בתמורה. אני לא יודע אם הם היו ביישנים, או סקרנים, או אפילו כועסים שהיינו על האי שלהם בבית. אולם, הדבר מתרחש בעיקר אצל התושבים הבוגרים.

עם זאת, רוב המקומיים היו ידידותיים ומסבירי פנים ושמחים לפטפט. זה היה רק מבט מזדמן שהשאיר. אותי מרגיש כאילו אני מפריע הערה מהירה: היו עשרות אפשרויות לינה בסביבות $40 ללילה, כך שיכולנו לנסוע הרבה יותר זול. עם זאת, אני לא באמת נוסע כנוסע סופר תקציב בימים אלה, והיה שמח לשלם $30 בלילה כאשר פיצול העלויות עם דייב. כמו כן, שים לב שמחירים אלה אינם כוללים את המסים והעמלות שהממשלה מקבלת, יותר מאלה שלהלן!

תחבורה זולה במלדיבים

גם התחבורה בזול. מעבורות מקומיות פועלות על לוח זמנים לא משונה, אבל לא צריך לעלות יותר מ $2-4 למסע של שלוש שעות. שילמנו $0.60 עבור המעבורת משדה התעופה Male למאלה, $3 עבור המעבורת מזכר לאפושי, $4 עבור המעבורת מאפושי לפוידאהו, ו $2 עבור המעבורת מ אפושי לגוראידהו.

אם תרצו לבקר באתר נופש, תצטרכו לשלם על סירת-מסירה, מכיוון שהמעבורות המקומיות לא עוצרות באיי הנופש. הסירות האלה יקרות מאוד-היינו מצוטטים $280 לאדם הלוך ושוב למסע של 45 דקות, או $200 לאדם לחזור למסע של עשר דקות. אפשרות אחת יכולה להיות להגיע לאי המקומי הקרוב ביותר, ולשאול בסביבה כדי לראות אם דייג מקומי ייקח אתכם לאורך הסירה שלו. הצלחנו לארגן העברה מגוראידהו לאולהוולי (שדרך אגב, היה מדהים, ואני מאוד ממליצה על זה אם אתם מחפשים שהייה באתר) עבור $40 לאדם הלוך ושוב-אבל בהתחשב בכך שאתר הנופש היה רק 6 ק מ משם, זה עדיין די יקר.
הימנעו מטוסי אם אתם מטיילים בתקציב – אלה בדרך כלל יעלו בסביבות $500 ותחזרו לנסיעה של 20 דקות.